Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i celnicy przejęli kilkadziesiąt kilogramów narkotyków

Data publikacji 26.03.2011

Blisko 53 kilogramy amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych przechwycili policjanci Centralnego Biura Śledczego w czasie wspólnych działań ze Służbą Celną. Do udaremnienia największego w tym roku przemytu środków odurzających doszło podczas akcji wymierzonej w przemytników papierosów i narkotyków.

W nocy z czwartku na piątek w Augustowie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli peugeota na litewskich numerach rejestracyjnych. Z ich ustaleń wynikało, że właśnie tym samochodem mogą być przewożone narkotyki. Już podczas wstępnego przeszukania pojazdu, kierowanego przez 25-letniego Litwina, uwagę mundurowych wzbudziło nietypowe zamocowanie zderzaka oraz podłoga bagażnika.

Po zdemontowaniu zderzaka okazało się, że pod podłogą bagażnika znajduje się specjalnie skonstruowana skrytka, a w niej kilkanaście pakunków oklejonych folią termiczną oraz szarą taśmą. Wewnątrz były plastikowe pojemniki wypełnione białym proszkiem. Wstępne badanie substancji potwierdziło, że była to amfetamina.

Łącznie w samochodzie stróże prawa znaleźli 18 pojemników z narkotykiem, którego czarnorynkowa wartość wyceniana jest na 1.200.000 złotych. Zatrzymany kierowca peugeota nie przyznał się do nielegalnego towaru. Za przemyt znacznej ilości narkotyków grozi mu kara więzienia na czas nie krótszy od 3 lat.

Policjanci CBŚ i funkcjonariusze Służby Celnej ustalają teraz, skąd przemycano amfetaminę, która miała trafić na Litwę i kto miał być jej odbiorcą.

(Źródło:CBŚ/pb)

Powrót na górę strony