Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za narkotyki

Data publikacji 28.03.2011

Policjanci z Lądka Zdroju przechwycili ponad 1000 porcji narkotyków. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Z kolei Policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Białej Podlaskiej zabezpieczyli blisko pół kilograma amfetaminy. Narkotyki znaleziono podczas przeszukania mieszkania 26-letniego mężczyzny. Zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 18: 30 w Stójkowie policjanci zauważyli zaparkowany samochód osobowy. Wewnątrz auta znajdowało się dwóch młodych mężczyzn. Kiedy policjanci zbliżali się do samochodu, jeden z nich, pasażer, wybiegł z pojazdu i wrzucił do rzeki dwa woreczki foliowe z suszem. Policjant wszedł do wody i wyłowił je - w środku znajdowała się marihuana.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn w wieku 20 i 24 lat, mieszkańców Bystrzycy Kłodzkiej i Lądka Zdroju. Policjanci przeszukali mieszkanie 24-latka, gdzie w jego szafie znaleźli blisko 700 porcji marihuany. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 1000 porcji narkotyków. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani byli już karani za przestępczość narkotykową.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają czy zatrzymani zajmowali się także wprowadzaniem środków odurzających do obrotu.

(KWP we Wrocławiu / ms)

***

Funkcjonariusze na podstawie posiadanych informacji weszli do jednego z mieszkań w Białej Podlaskiej. Z operacyjnych ustaleń policjantów wynikało, że 26-letni mężczyzna posiada w domu narkotyki. Podczas przeszukania kryminalni odnaleźli 435 gramów białego proszku. Użyty tester narkotyków potwierdził, że zabezpieczona substancja to amfetamina.

Dzięki policyjnej akcji na rynek nie trafi ponad 4300 działek dilerskich tego narkotyku o wartości ponad 15 tys. zł. Policjanci ustalają, jak mężczyzna wszedł w posiadanie amfetaminy i jakie było jej przeznaczenie.

26-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wcześniej mężczyzna był już notowany za przestępstwa narkotykowe. Za posiadanie tej ilości narkotyków grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / ms)

Powrót na górę strony