Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał „pirackie” programy

Data publikacji 28.03.2011

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat może grozić mężczyźnie, podejrzewanemu o oferowanie do sprzedaży interfejsów wraz z „pirackimi” wersjami programów, służących do diagnostyki systemów komputerowych samochodów. Straty pokrzywdzonych oszacowano w tej sprawie wstępnie na blisko 75 tysięcy złotych.

25 marca 2011 roku funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 30-latka, podejrzewanego o naruszenie przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych i na własnej stronie internetowej oferował do sprzedaży interfejsy diagnostyczne wraz z „pirackimi” wersjami programów komputerowych, służące do diagnostyki systemów komputerowych samochodów. Do sprzedaży trafiały „pirackie” programy służące do diagnostyki błędów systemów komputerowych w samochodach różnych marek.

Straty pokrzywdzonych oszacowano w tej sprawie wstępnie na blisko 75 tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci, mężczyzna sprzedał co najmniej 70 takich programów. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli komputer, dwa dyski twarde oraz kilkanaście płyt CDR.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony