Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbito grupę rozprowadzającą narkotyki

Data publikacji 28.03.2011

Kaliscy policjanci z wydziału kryminalnego, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, rozbili zorganizowana grupę przestępczą, której członkowie wprowadzili do obiegu 11 kg amfetaminy o wartości 330 tys. złotych.

Policjanci nad sprawą pracowali od ponad 2 tygodni. We wtorek zatrzymali pierwszego podejrzanego. Łącznie w sprawę zamieszanych było czterech mężczyzn i jedna kobieta w wieku od 22 do 28 lat. Byli to mieszkańcy Kalisza i powiatu kaliskiego. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu wprowadzenie do obiegu znacznej ilości narkotyków. Jeden z zatrzymanych w ubiegłym roku opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę za podobne przestępstwo.

Policjanci ustalili, że w okresie od grudnia 2010 r. do marca 2011 r. grupa wprowadziła do nielegalnego obrotu 11 kg amfetaminy o wartości 330 tys. złotych. Amfetamina sprzedawana była w Kaliszu i na terenie południowej wielkopolski.

Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt, który służył do porcjowania narkotyku oraz 32 gramy narkotyku. W toku śledztwa zabezpieczyli też mienie należące do podejrzanych o wartości blisko 40 tys. złotych Wobec dwóch podejrzanych w sprawie do sądu zostaną skierowane wnioski o tymczasowe aresztowanie.

Mundurowi nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony