Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione samochody

Data publikacji 28.03.2011

Funkcjonariusze z Augustowa i Suwałk odzyskali dwa pojazdy skradzione wcześniej z Niemiec. Jeden ze sprawców został zatrzymany i teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W minioną sobotę podlascy policjanci odzyskali dwa auta, które - jak się okazało - zostały przed kilkoma dniami skradzione w Niemczech. Pierwszy pojazd odnaleźli policjanci z Augustowa. W trakcie służby w pobliżu jednej ze stacji paliw zauważyli zaparkowane bmw. Auto miało niemieckie tablice rejestracyjne. Podejrzenia mundurowych wzbudziła uszkodzona wkładka zamka w drzwiach pojazdu, co mogło wskazywać, że auto zostało skradzione.

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że bmw, którego wartość oszacowana została na 80 tys. złotych, kilka dni wcześniej padło łupem złodziei w Niemczech. 46-letni kierowca, obywatel Litwy, został zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa i usłyszał zarzut paserstwa.

Jeszcze tego samego dnia w Suwałkach mundurowi odzyskali kolejny kradziony samochód. Patrolujący ul. Szwajcaria funkcjonariusze zauważyli luksusowe bmw. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że warte blisko 120 tys. zł auto również pochodzi z kradzieży dokonanej na terenie Niemiec. Obydwa pojazdy trafiły na policyjny parking.

Szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności tych zdarzeń zajęli się podlascy policjanci.

(KWP w Białymstoku / ms)

Powrót na górę strony