Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano samochody skradzione za granicą

Data publikacji 29.03.2011

Trzy odzyskane skradzione za granicą samochody oraz zatrzymane trzy osoby to efekt działań policjantów z Lwówka Śląskiego, Gryfowa Śląskiego i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Funkcjonariusze odzyskali samochody marki BMW i Renault warte 380 tys. złotych.

25 marca 2011 r. funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim oraz Straży Granicznej w Zgorzelcu ustalili, że na terenie jednej z miejscowości gminy Lubomierz mogą znajdować się samochody, które zostały skradzione w Niemczech.

Podjęte w tej sprawie działania doprowadziły do ustalenia miejsca, w którym się one znajdowały. Policjanci, po wejściu do pomieszczenia gospodarczego, odnaleźli skradzione dwa samochody marki BMW oraz Renault =. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych policji okazało się, że samochody faktycznie zostały skradziony w Niemczech. Ich wartość oszacowano na kwotę 380 tysięcy złotych.

W tej sprawie zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego w wieku 33 i 37 lat oraz 27-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego. Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony