Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie biurowego złodzieja

Data publikacji 11.04.2007

Łodzianin podejrzewany o kradzieże na terenie całego kraju został zatrzymany przez piotrkowskich policjantów. Około godziny 11:45 na terenie jednego z pubów w Łodzi policjanci z Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie zatrzymali 30-letniego łodzianina podejrzewanego o szereg kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do pomieszczeń biurowych.

Sprawca wykorzystując nieuwagę pracowników wchodził do otwartych pomieszczeń biurowych. Kradł torebki z dokumentami, pieniędzmi, kartami bankomatowymi, telefonami, łupem padały również laptopy. W przypadku natrafienia na kod pin karty bankomatowej kradł pieniądze z konta pokrzywdzonego. Mężczyźnie przedstawiono siedem zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem dokonanych w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2007 r.

Zgromadzone przez Policję materiały wskazują, iż 30 latek mógł dopuścić się kilkudziesięciu podobnych czynów na terenie kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli m.in.: portfele oraz dwa telefony komórkowe pochodzące z kradzieży na terenie kraju. Podejrzany w przeszłości był notowany za podobne przestępstwa i w związku z tym będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. 

Zatrzymanemu grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Piotrkowie wobec wymienionego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

 

Powrót na górę strony