Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa narkotykowa rozbita

Data publikacji 11.04.2007

Policjanci CBŚ we Wrocławiu rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą handlującą narkotykami na dużą skalę. Zatrzymali siedmiu członków grupy, w tym pięciu podczas transakcji narkotykowej. Jak wynika z ustaleń policjantów, grupa zajmowała się głównie handlem amfetaminą i tabletkami ecstasy. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki o wartości ok. 900 tys. zł.

Policjanci Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej CBŚ we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych od kilku miesięcy działań zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami na dużą skalę, głównie amfetaminą i tabletkami ecstasy.

W ręce policji wpadło siedmiu członków grupy, w tym jedna kobieta. Szczególnie niebezpiecznych członków grupy zatrzymała specjalna jednostka taktyczna CBŚ. Zatrzymani to mieszkańcy województw: zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. Pięciu z nich, funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku transakcji narkotykowej.

Policjanci zabezpieczyli łącznie około 42 tys. tabletek ecstasy i siedem kilogramów amfetaminy. Wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na kwotę ok. 900 tys. zł. Na poczet przyszłych kar majątkowych zabezpieczono trzy luksusowe samochody marki BMW, VW i Audi, należące do przestępców, o wartości około 300 tys. zł i 100 tys. zł w gotówce. 

Sześciu zatrzymanych trafiło już do aresztu. Wobec siódmego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za obrót narkotykami przestępcom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

Dolnośląskich policjantów wspierali w działaniach na terenie województwa wielkopolskiego, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu tamtejszej delegatury ABW.

Powrót na górę strony