Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbito grupę złodziei samochodowych

Data publikacji 29.03.2011

Osiem osób zatrzymanych, sześć zastosowanych aresztów, odzyskanych czternaście kradzionych pojazdów – to efekty kilkumiesięcznej pracy policjantów z Wydziału Samochodowego KMP w Poznaniu. Funkcjonariusze rozbijając zorganizowaną grupę przestępczą zlikwidowali także dziuplę samochodową w okolicach Międzychodu, do której trafiały kradzione auta. W zainteresowaniu złodziei były głównie samochody francuskie, które kradzione były na terenie Wielkopolski, woj. lubuskiego i Niemiec. Przestępcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozpracowanie grupy kradnącej głównie francuskie auta trwało od połowy ubiegłego roku. Policjanci wydziału samochodowego poznańskiej Policji zbierając informacje niezbędne do jej rozbicia, krok po kroku zbliżali się do zatrzymania sprawców. Mając niezbite dowody na działalność przestępczą jej członków, przystąpili do realizacji.

Przy wsparciu policyjnych grup realizacyjnych zaplanowano całość akcji. Wchodząc jednocześnie do kilku domów i mieszkań na terenie Poznania i Obornik zatrzymano łącznie osiem osób zajmujących się kradzieżami, w tym 32-letniego Daniela W., który był mózgiem grupy i zajmował się m.in. zbytem kradzionych pojazdów. Zatrzymano również pasera, który ciął kradzione auta i rozbierał je na części w lesie w okolicach Międzychodu w opuszczonym gospodarstwie rolnym.

Rozbita grupa złodziei samochodowych działając w różnych konfiguracjach osobowych, kradła głównie auta francuskie. Wartość każdego z pojazdów wahała się od 40 do 70 tysięcy złotych. Policjanci przypuszczają, że grupa mogła łącznie ukraść około 50 pojazdów. Czternaście z nich odzyskano. Dwa ostatnie odnalezione zostały w "dziupli" w okolicach Międzychodu. Tam też znaleziono skradzionego kilka dni wcześniej citroena berlingo z 2010 roku i elementy od skradzionego z Niemiec forda galaxy.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty. Wobec sześciu mężczyzn, którzy już wcześniej wchodzili w konflikt z prawem, zastosowano areszt tymczasowy, wobec dwóch kobiet policyjne dozory. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony