Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PaT w Inowrocławiu

Data publikacji 11.04.2007

Pierwszym miastem w województwie kujawsko-pomorskim, które przeprowadziło program edukacyjno-profilaktyczny PaT, został Inowrocław. Dwa programy PaT/M objęły ponad 500 gimnazjalistów. Spektakle zostały zaprezentowane na deskach profesjonalnie odnowionego Teatru Miejskiego i były prologiem do "Inowrocławskiej Arlekinady", zapowiedzianej na otwarcie teatru.

Przebieg programu obserwowali naczelnik wydziału prewencji komendy wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy nadkom. Jarosław Świerczyński oraz przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu.

Gospodarze rozszerzyli program PaT o własne pomysły. Uczestników przywitali konferansjerzy, uczniowie gimnazjum nr 3, Anna Zacharzewska i Piotr Gondek. Program rozpoczął dyrektor tego gimnazjum, Rafał Łaszkiewicz, ogłaszając wyniki konkursu "Bliżej siebie - dalej od narkotyków". Następnie zaprezentowano spektakl "To nie takie proste" w reżyserii Grażyny Jaśniowskiej i Andrzeja Antczaka i w obsadzie połączonych zespołów teatru "Zero, zero" z gimnazjum nr 3 i teatru "Azyl" z II LO im. Konopnickiej. Obie grupy zostały zaproszone do udziału w Drugim Przystanku PaT jako reprezentacja województwa kujawsko-pomorskiego.

Po spektaklu "Blackout" kończącym program gospodarze zaprosili aktorów Sceny 07 na słodką niespodziankę - tort z lukrowanym logo programu PaT. Podczas spotkania uhonorowano także specjalnym dyplomem Grażynę Jaśniowską, reżyser spektaklu "To nie takie proste".

Liderem programu PaT w Inowrocławiu jest zastępca komendanta powiatowego Policji mł. insp. Wiesław Dzierbicki.

Więcej o programie "Profilaktyka a Teatr" przeczytasz na www.pat.policja.pl

Powrót na górę strony