Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Kruszyna" i "Jajco" zatrzymani przez CBŚ

Data publikacji 30.03.2011

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z zachodniopomorskimi funkcjonariuszami zatrzymali trzy osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. 28-latek o pseudonimie Kruszyna, 25-latek - pseudonim Jajco i 29-letni Michał S. po ogłoszeniu zarzutów trafili do aresztu. Grozi im 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy: w pierwszej połowie grudnia 2010 roku funkcjonariusze CBŚ wspólnie z zachodniopomorskimi policjantami, przy wsparciu pododdziału antyterrorystycznego, zatrzymali pięć osób mieszkających na terenie pasa nadmorskiego. Zatrzymania te były efektem kilkomiesięcznej pracy policjantów CBŚ, funkcjonariuszy z jednostek terenowych i Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie. Zebrane w sprawie materiały potwierdziły fakt prowadzenia przestępczej działalności przez tę grupę, jak również pozwoliły ustalić zakres i rolę poszczególnych jej członków.

Wszystkim zatrzymanym zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym i objęto ich tymczasowym aresztowaniem.

Kolejne efekty śledztwa prowadzonego przez policjantów CBŚ pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie, to kolejni zatrzymani i kolejne tymczasowe areszty.

W ręce funkcjonariuszy wpadł najpierw 28-letni mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego o pseudonimie „Kruszyna”. Prokurator nadzorujący śledztwo przedstawił mu zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, nielegalnego posiadania broni palnej oraz handlu narkotykami. Jako drugiego policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę o pseudonimie „Jajco”. On podobnie jak „Kruszyna” usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, nielegalnego posiadania broni palnej oraz pobicia, które związane było z rywalizacją o wpływy na rynku narkotykowym w pasie nadmorskim. Trzeci zatrzymany w toku prowadzonego śledztwa, to 29-letni Michał S., który wpadł w Koszalinie. Mężczyzna usłyszał podobne zarzuty jak jego dwaj koledzy, oraz zarzut posiadania materiałów wybuchowych.

Wszyscy trzej mężczyźni po ogłoszeniu zarzutów, trafili do aresztu. Za przestępstwa, których się dopuścili, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony