Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany pirat drogowy

Data publikacji 30.03.2011

Policjanci z Bierunia zatrzymali pirata drogowego, który o ponad 100 km/h przekroczył dozwoloną prędkość. Ponadto podczas kontroli okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy – miał blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz 28-latek może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Wczoraj około 21.00 policjanci z bieruńskiej drogówki kontrolowali prędkość na ulicy Odrodzenia w Chełmie Śląskim. Funkcjonariusze przeprowadzili pomiar radarem samochodu marki Audi, które z dużą szybkością poruszało się ulicą, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Wynik był zatrważający - urządzenie wskazało 143 km/h. Kierowca natychmiast otrzymał polecenia zatrzymania się na poboczu. Podczas legitymowania policjanci wyczuli woń alkoholu od 28-letniego kierowcy. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec Mysłowic odpowie teraz przed sądem za wykroczenie przekroczenia prędkości oraz przestępstwo jazdy na „podwójnym gazie”, za które grozi nawet 2-letni pobyt w więzieniu. Nie trudno sobie wyobrazić co mogłoby się stać, gdyby policjanci nie udaremnili nieodpowiedzialnemu mężczyźnie dalszej jazdy.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Powrót na górę strony