Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli i okradli banki

Data publikacji 30.03.2011

Kryminalni z chorzowskiej komendy zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który z przedmiotem przypominającym broń napadł na placówkę bankową, po czym po sterroryzowaniu personelu, zrabował pieniądze i uciekł. Z kolei w ręce zachodniopomorskich policjantów już po dwóch godzinach od zdarzenia wpadli dwaj mężczyźni podejrzani o kradzież skrzynki z pieniędzmi z banku.

Do zdarzenia doszło 11 marca br. przy ulicy Wolności w Chorzowie. Do placówki bankowej wszedł mężczyzna i podchodząc do okienka skierował w stronę pracownicy przedmiot przypominający broń. Napastnik zażądał wydania pieniędzy. Kobieta wyjęła z kasy gotówkę, którą mężczyzna schował do reklamówki i uciekł.

Powiadomieni o napadzie policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. W wyniku ustaleń, po kilku dniach kryminalni zatrzymali podejrzanego o napad. Okazał się nim 25 – letni mieszkaniec Chorzowa, który w przeszłości był już notowany za liczne kradzieże, rozboje i włamania. Za napad grozi mu nawet do 12 lat więzienia. Dzisiaj o jego dalszym losie decyduje prokurator i sąd. Policjanci będą wnioskować do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

(KWP w Katowicach / mw)

Do innego zdarzenia doszło wczoraj rano w Darłowie, gdzie do pomieszczenia kasowego jednego z banków weszło dwóch mężczyzn. W pewnym momencie, ku zdziwieniu kasjerki, jeden ze sprawców zablokował drzwi wejściowe, a drugi ukradł skrzynki z pieniędzmi, po czym sprawcy wraz z łupem uciekli z miejsca zdarzenia.

Kobieta natychmiast zaalarmowała policję. Dzięki tak szybkiej reakcji już dwie godziny po zdarzeniu darłowscy funkcjonariusze ustalili i zatrzymali sprawców tej kradzieży. Okazali się nimi 20 i 22-latek - nie posiadający stałego miejsca zameldowania i karani już wcześniej między innymi za włamanie. Przy jednym ze sprawców policjanci ujawnili część skradzionych wcześniej pieniędzy, niestety brakującą kwotę podejrzani zdołali już wydać.

Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony