Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za napady na sklepy z użyciem broni

Data publikacji 30.03.2011

Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez wrocławskich policjantów, a podejrzanym o napady rabunkowe z użyciem broni i gazu na placówki handlowe we Wrocławiu i okolicach. Podczas zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli atrapy pistoletów, kominiarki i miotacze gazu.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i Komisariatu Policji Wrocław – Fabryczna zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o napady rabunkowe na sklepy spożywcze we Wrocławiu i okolicach, w tym również sklepy jednej z sieci handlowych. Sprawcy posługiwali się przedmiotem przypominającym broń. Zatrzymani to mieszkańcy Wrocławia, w wieku 23 i 26 lat. Na chwilę obecną funkcjonariusze udowodnili im, co najmniej 6 tego typu przestępstw.

Policjanci pracujący nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tej sprawy ustalili, że większości przestępstw sprawcy dokonali na przełomie stycznia i lutego br. Napadli oni na placówki handlowe na terenie wrocławskich dzielnic Psie Pole i Fabryczna, a także w podwrocławskim Smolcu. Za każdym razem napastnicy wchodzili do placówki zamaskowani i grozili obsłudze użyciem przedmiotu przypominającego broń oraz miotacza gazu. Kradli przede wszystkim pieniądze z kasy oraz alkohol.

Do ostatniego z napadów doszło 28 marca br., w godzinach wieczornych, na terenie dzielnicy Wrocław – Fabryczna. W wyniku podjętych działań i przeprowadzonych ustaleń, już następnego dnia o świcie policjanci weszli do mieszkań osób podejrzewanych o ten napad. Podczas zatrzymania, funkcjonariusze znaleźli w miejscach zamieszkania również 2 atrapy pistoletów, 4 kominiarki oraz 2 miotacze gazu pieprzowego, które służyły do popełniania przestępstw. Po zatrzymaniu podejrzanych, okazało się, że mają oni także związek z innymi tego typu zdarzeniami. Na chwilę obecną policjanci potwierdzili ich udział w pięciu wcześniejszych napadach.

Funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymani nie mają na koncie jeszcze więcej tego typu czynów. Teraz za napady z użyciem niebezpiecznego narzędzia podejrzanym grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni zostali dzisiaj doprowadzeni do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

( KWP we Wrocławiu / ms )

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.13 MB)

Powrót na górę strony