Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny członek "grupy żoliborskiej" zatrzymany

Data publikacji 11.04.2007

Policjanci z bielańskiej komendy zatrzymali 50–letniego Dariusza Ś. Mężczyzna był poszukiwany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Jak się okazało był członkiem tzw. "grupy żoliborskiej" rozbitej przez Centralne Biuro Śledcze w połowie marca. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Wczoraj w ręce bielańskich policjantów wpadł jeden z członków tzw. "grupy żoliborskiej". Gang działał od 2002 roku na terenie Warszawy i północnego Mazowsza. Członkowie tej grupy podejrzani są między innymi o dokonanie napadów z użyciem broni palnej, zabójstw, wymuszeń, haraczy, handlu narkotykami oraz wyłudzeń kredytów bankowych. W marcu policjanci z mazowieckiej komendy wojewódzkiej wspólnie z policjantami warszawskiego CBŚ i płockimi prokuratorami zatrzymali trzynastu członków gangu. Wtedy z obławy wymknął się Dariusz Ś.

Mężczyzna został zatrzymany wczoraj na Bielanach. Policjanci wpadli na jego trop kilka dni temu. Ustalili, że może on przebywać w jednym z mieszkań na Wrzecionie. Objęli lokal obserwacją. Wczoraj wkroczyli do akcji. Początkowo mężczyzna udawał, że nie ma go w mieszkaniu. Policjanci weszli do lokalu „z drzwiami”. Poszukiwany bandyta szukał jeszcze schronienia w szafie - bezskutecznie.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony