Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie narkotykowych przemytników

Data publikacji 11.04.2007

Policjanci z Bydgoskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji zatrzymali 5 osób podejrzanych o przemyt narkotyków i udział w międzynarodowej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Zatrzymanym, wśród których jest obywatel Turcji, zostały przedstawione zarzuty przemytu co najmniej 750 kilogramów heroiny.

Od stycznia 2006 roku policjanci z Zarządu CBŚ w Bydgoszczy we współpracy z policjantami CBŚ w Warszawie i Lublinie rozpracowują międzynarodową grupę przestępczą trudniącą się przemytem hurtowych ilości heroiny. Zebrany materiał wskazywał, że narkotykowy szlak wiódł z Turcji przez Polskę do Europy zachodniej. Nawiązano współpracę z policjantami innych krajów wymieniając posiadane informacje. Pozwoliło to na zatrzymanie 30 marca 2006 roku na terenie Turcji czterech osób, dwóch Turków i dwóch Polaków, wraz z transportem 90 kg heroiny. Jeden z zatrzymanych był współorganizatorem przemytu.

Dzisiaj rano w Warszawie i okolicach zatrzymano pięciu kolejnych członków grupy w wieku od trzydziestu do pięćdziesięciu lat, czterech Polaków i jednego Turka, w tym drugiego z organizatorów tego procederu. W wyniku przeszukań mieszkań policjanci znaleźli broń palną, a także zabezpieczyli mienie na poczet przyszłych kar o wartości około 150 tys. złotych. Zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty przemytu co najmniej 750 kilogramów heroiny oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej
o charakterze zbrojnym.

Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Apelacyjną w Lublinie.

Powrót na górę strony