Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje i paserzy w rękach stołecznej „samochodówki”

Data publikacji 31.03.2011

Zatrzymanych 2 złodziei, 3 paserów, odzyskana honda o wartości 92 tys. złotych to wynik ostatnich działań policjantów stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. „Dalton” i „Gruby” odpowiedzą za kradzież z włamaniem. „Herbata” i dwaj pozostali za paserstwo. Grozi im odpowiednio do 10 i do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze stołecznej „samochodówki” zatrzymali kolejne osoby zajmujące się kradzieżami i paserstwem samochodów, działające na terenie Warszawy i okolic. Tym razem w ręce policjantów wpadli członkowie międzynarodowej grupy. Najpierw zatrzymano dwóch złodziei. 35-letni Krzysztof G., ps. Dalton, i 31-letni Tomasz W., ps. Gruby, są odpowiedzialni za kradzież dwóch hond accord.

Następnie policjanci zatrzymali dwóch paserów skradzionych hond: 30-letniego Pawła W. i 38-letniego Mariusza R., ps. „Herbata”. Rozbili 4 dziuple samochodowe, które złodzieje zorganizowali w powiecie wołomińskim. Przeszukując posesję, zastali w garażu jednego z paserów, który właśnie rozbierał skradzioną hondę. Ponadto zabezpieczyli tabliczki znamionowe, silniki, pocięte elementy nadwozia i tablice rejestracyjne skradzionych aut.

Zebrany przez policjantów z samochodówki materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży dwóch hond o wartości 140 tys. złotych i ich paserstwa. Wszyscy decyzją sądu zostali już aresztowani na okres 3 miesięcy.

Nie był to koniec działań policjantów. W podwarszawskich Markach zatrzymali kolejnego pasera. Już wiadomo, że 44-letni obywatel Ukrainy przez ostatnie 12 miesięcy odbierał z dziupli zdemontowane części pochodzące ze skradzionych samochodów i wywoził je na Ukrainę, gdzie sprzedawał do warsztatów samochodowych. Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa 11 samochodów. Obywatel Ukrainy decyzją sądu również został aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci odzyskali jedną ze skradzionych hond o wartości 92 tys. złotych. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 23 tys. złotych i 590 USD.

Zatrzymanym grozi za kradzież z włamaniem do 10 lat pozbawienia wolności, z kolei za paserstwo - do lat 5.

(KSP / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.58 MB)

Powrót na górę strony