Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywa pani pułkownik

Data publikacji 12.04.2007

W ręce policjantów z warszawskiej Ochoty wpadła 59-letnia Alicja K., od 2005 r. poszukiwana listem gończym za oszustwa. Kobieta podawała się za panią pułkownik lub pracownicę MONu i oferowała ludziom załatwienie mieszkania służbowego i samochodu. Brała wysokie zaliczki i znikała. Teraz najbliższe miesiące oszustka spędzi w areszcie śledczym.

Policjanci od dłuższego czasu prowadzili sprawę Alicji K. 59-letnia kobieta podawała się za panią pułkownik lub pracownicę MONu i oferowała ludziom załatwienie mieszkania służbowego i samochodu. W zamian brała bardzo wysokie zaliczki i znikała! W ten sposób oszukała kilkanaście osób z całej Polski. Podczas prowadzenia tej sprawy okazało się, że Alicja K. już wcześniej była skazana na rok pozbawienia wolności za podobne oszustwa.

Wczoraj policjanci dzięki działaniom operacyjnym namierzyli kobietę. Tuż po godzinie 15:00 zapukali do drzwi mieszkania przy jednej z warszawskich ulic. Tam zatrzymali Alicję K. 

Kobieta była wyraźnie zaskoczona obecnością policjantów. Trafiła na komendę przy ulicy Opaczewskiej. Stamtąd została przewieziona prosto do aresztu śledczego, w którym spędzi  najbliższe miesiące.

Powrót na górę strony