Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano dwie dziuple samochodowe

Data publikacji 31.03.2011

Policjanci z Łodzi zlikwidowali dwie dziuple samochodowe i zatrzymali czterech mężczyzn związanych z tym przestępczym procederem. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka samochodów i części od kilkudziesięciu skradzionych na terenie całej Polski pojazdów. Dodatkowo ujawnili uprawę konopi , która była dodatkowym źródłem finansowania przestępczej działalności.

28 marca w godzinach popołudniowych policjanci z komendy wojewódzkiej specjalizujący się w ściganiu złodziei i paserów samochodowych, bazując na wcześniej uzyskanych informacjach, dotarli do posesji na obrzeżach łódzkiego osiedla Olechów. Podczas przeszukania zabezpieczyli składowane w jednym z budynków części pochodzące od co najmniej 20 skradzionych pojazdów, a także audi A3 utracone w połowie marca 2011 r. w dzielnicy Łódź-Widzew. Wartość tych „fantów” oszacowano na blisko 50 tys. złotych. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, dziupla samochodowa funkcjonowała w tym miejscu od około pół roku.

Dodatkowo okazało się, że to nie była jedyna nielegalna działalność trzech zatrzymanych tam mężczyzn. Zarówno dwaj notowani w przeszłości przez policję 30-latkowie, jak i ich 23-letni wspólnik, odpowiedzą dodatkowo za uprawę konopi. W pomieszczeniach specjalnie przystosowanych do szybszej wegetacji roślin sprawcy zasadzili 50 krzewów tej odurzającej rośliny. Funkcjonariusze znaleźli także około 20 gramów amfetaminy.

Dzięki dalszej pracy z zatrzymanymi policjanci ustalili kolejną osobę związaną z demontażem skradzionych samochodów. 29 marca funkcjonariusze dotarli do 27-letniego mieszkańca dzielnicy Łódź-Górna. Na wynajmowanym placu w pobliżu jego domu zabezpieczono cztery samochody, w tym bmw skradzione we Wrocławiu oraz forda mondeo w wersji angielskiej, audi A3 skradzione w listopadzie ubiegłego roku w Łodzi i octawię. Dwa z nich były już częściowo zdemontowane. Cała czwórka trafił do policyjnego aresztu.

30 marca trzech pierwszych podejrzanych usłyszało zarzuty . Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa z przewidzianymi dalszymi zatrzymaniami.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony