Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany obywatel Ukrainy wpadł w Lublinie

Data publikacji 31.03.2011

W ręce policjantów wpadł wczoraj obywatel Ukrainy, który od ponad 7 lat był poszukiwany międzynarodowym listem gończym. Mężczyzna ma odpowiadać za posiadanie znacznej ilości słomy makowej. 29-latek został zatrzymany po tym jak ugodził nożem swojego znajomego. Teraz jego sprawą zajmie się prokurator.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 16.00 przy ul. Dzierżawnej w Lublinie gdzie policjanci otrzymali informację o awanturze domowej. Na miejscu stróże prawa zastali 19-latka, który powiedział, że został ugodzony nożem w plecy przez swojego znajomego. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni wcześniej pili razem alkohol. Pokrzywdzony trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci ustalili miejsce gdzie przebywał sprawca ugodzenia. Okazało się że zamieszkuje kilka domów dalej. Tam mężczyzna został zatrzymany. Był pod działaniem alkoholu. Kiedy funkcjonariusze sprawdzili jego dane, okazało się że jest obywatelem Ukrainy a ponadto jest poszukiwany międzynarodowym listem gończym. 29-latek trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi ustalili, że mężczyzna był poszukiwany od 2003 roku za posiadanie ponad 1 kilograma słomy makowej, która została ujawniona w jego domu. Dzisiaj 29-latek trafi przed oblicze prokuratora, który zadecyduje o jego dalszym losie.

(KWP Lublin / kl)

Powrót na górę strony