Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o kradzież 4 ton złomu zatrzymani

Data publikacji 31.03.2011

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o włamanie do stacji wodociągowej i kradzież 2 ton elementów metalowych, w tym 18 kg miedzi, którą następnie sprzedali w punkcie skupu złomu. Ponadto zatrzymanemu 18 i 19-latkowi zarzucono również i inne kradzieże, gdzie łupem sprawców padły kolejne 2 tony metalu.

Do zdarzenia doszło 8 marca br. w miejscowości Łazdoje w gminie Kętrzyn. Wtedy to nieznani sprawcy poprzez wywarzenie okna w budynku stacji wodociągowej dostali się do środka pomieszczenia. Mężczyźni ukradli elementy metalowe oraz wyposażenie hydroforni.

Policjanci pracując nad sprawą zbierali materiały, przesłuchiwali świadków oraz rozpytywali okolicznych mieszkańców. Funkcjonariusze sprawdzali każdą informację dotyczącą tego zdarzenia, po czym wytypowali osoby, które mogły brać udział w popełnieniu tego przestępstwa. Trop doprowadził policjantów do pięciu mieszkańców gminy Kętrzyn. Funkcjonariusze ustalili, że nie było to ich pierwsze włamanie do tego obiektu. Od stycznia do marca br. mężczyźni pięciokrotnie włamali się do budynku stacji wodociągowej, skąd mieli ukraść zestaw sterujący stacją wodociągową, elektrozawór, piec centralnego ogrzewania, instalację elektryczną, zestaw sprężarkowy oraz wyposażenie stacji. Straty oszacowano na kwotę blisko 50 tysięcy złotych. W sumie sprawcy ukradli ponad 2 tony elementów metalowych, w tym 18 kilogramów miedzi, które sprzedali w punkcie skupu złomu na terenie Kętrzyna i Mrągowa za 2700 złotych.

Podczas przesłuchania policjanci udowodnili 18-letniemu Danielowi B. oraz jego wspólnikowi 19-letniemu Adamowi O., dodatkowo trzy kradzieże. Mężczyźni na przełomie grudnia 2010 r. do stycznia br. mieli okraść prywatną posesję w miejscowości Łazdoje. Wówczas łupem sprawców padły kolejne 2 tony elementów metalowych. Były to grzejniki żeliwne, elementy metalowe od maszyn rolniczych, parnik, elementy od grabiarki na łączną kwotę 2,5 tysiąca złotych. To nie koniec listy zarzutów, które policjanci przedstawią Danielowi B. Funkcjonariusze wyjaśniają udział 18-latka w popełnieniu innych przestępstw na terenie gminy Kętrzyn.

Zatrzymani staną przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony