Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni z TOP listy poszukiwanych zatrzymani

Data publikacji 01.04.2011

Policyjni śledczy zatrzymali poszukiwanych listami gończymi Marcina C. (lat 33) ps. Clyde - szefa jednej z najgroźniejszych grup działających w Polsce, i Magdalenę B. (lat 30), ps. Bonnie - jego wspólniczkę. Do zatrzymania doszło w trakcie spotkania pary przestępców, w okolicach Wybrzeża Gdyńskiego nad Wisłą w Warszawie.

Śledczy za punkt honoru postawili sobie schwytanie przestępczej pary, Bonnie i Clyde’a, odpowiedzialnych za szereg przestępstw, m.in. napady na sklepy i banki. Analizowali wszelkie możliwe ślady. W końcu, dzięki ustaleniom operacyjnym, wpadli na trop przestępców. Ustalili, że do najbliższego spotkania pary ma dojść w okolicach Wybrzeża Gdyńskiego nad Wisłą w Warszawie. Tam też przygotowano zasadzkę.

Para była zaskoczona. Mimo to Marcin C. próbował uciekać. Po krótkim pościgu został jednak ujęty. Był agresywny, stawiał opór przy zatrzymaniu.

”Bonnie” i „Clyde” – para o legendarnych filmowych pseudonimach znajdowała się na tzw. liście TOP i ukrywała się przed organami ścigania od 2 lat. Poszukiwani na podstawie 24 podstaw prawnych, w tym 7 listami gończymi, w czerwcu 2011 roku nie wrócili do zakładu karnego. „Clyde” zmienił wygląd. Zapuścił zarost, aby ukryć charakterystyczną bliznę na twarzy. Nadal jednak prowadził aktywną działalność. Kierował jedną z najniebezpieczniejszych grup.

Gang powstał z niedobitków tzw. grupy jaktorowskiej, zlikwidowanej przez Policję w 1967 roku.

Za przestępstwa, których dopuścili się zatrzymani, grozi im wieloletni pobyt w więzieniu.

(KGP / mw / zdjęcia KGP i archiwum)

Powrót na górę strony