Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleziono samochód i ciało w bagażniku

Data publikacji 01.04.2011

Policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP odnaleźli wczoraj wieczorem na jednym z parkingów poszukiwany samochód. Autem odjechał ścigany Dariusz Denkiewicz. Po sprawdzeniu bagażnika odkryto ciało zastrzelonego 32-letniego mężczyzny.

Przypomnijmy, że dwa dni temu na Zaciszu doszło do awantury pomiędzy dwoma osobami. Według świadków w warsztacie samochodowym spotkali się dwaj mężczyźni. Zaczęli się kłócić. Jak ustalono, w pewnym momencie jeden z nich miał wyjąć broń i oddać strzały w kierunku drugiego. Po chwili wsiadł do saaba i odjechał w stronę ul. Radzymińskiej.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli ślady krwi kilka łusek. Ustalono świadków oraz personalia mężczyzny, który miał strzelać. Prawdopodobnie powodem kłótni były pieniądze. Wszystko wskazywało na to, że doszło do zabójstwa przy użyciu broni palnej.

W uzgodnieniu z prokuraturą rejonową Warszawa Praga Północ opublikowano zdjęcie poszukiwanego. W tym samym czasie policjanci z Wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP rozpoczęli poszukiwania sprawcy oraz samochodu.

Wczoraj wieczorem stołeczni funkcjonariusze zauważyli na jednym z parkingów przy centrum handlowym pod Warszawą poszukiwany pojazd. Skierowano tam natychmiast policyjnych specjalistów. Przeprowadzono oględziny pojazdu. Z uwagi na zabezpieczenia auta, przetransportowano je na policyjny parking przy komendzie stołecznej. Tutaj w trakcie sprawdzania bagażnika odkryto ciało mężczyzny. Okazało się, że jest nim 32-letni mieszkaniec Warszawy. Na ciele stwierdzono rany postrzałowe. Podczas oględzin zabezpieczono wiele śladów. Ciało będzie poddane badaniom w zakładzie medycyny sądowej.

Na podstawie ustaleń Komendant Stołeczny Policji wydał jeszcze wczoraj zarządzenie o nadzwyczajnych poszukiwaniach 48-letniego Dariusza Denkiewicza. Policjanci zastrzegli go na wszystkich granicach naszego państwa. Komunikat wysłano również do wszystkich jednostek policji w Polsce.

Rysopis poszukiwanego: wiek z wyglądu około 50 lat, wzrost około 170 cm, średniej budowy ciała. Ubrany w czarno-brązową kurtkę, czarne spodnie i niebieską koszulę.

Osoby, który mają informacje o poszukiwanym proszone są o kontakt pod nr 22 602-65-59 lub 997 i 112. Policja gwarantuje anonimowość.

UWAGA: Poszukiwany może posiadać broń!

(KSP / mw)

Powrót na górę strony