Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za włamanie do kościoła

Data publikacji 12.04.2007

Policjanci z Ornety zatrzymali czterech młodych mężczyzn podejrzewanych o włamanie do sanktuarium w Krośnie i paserstwo. Wszyscy mają już na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty.

Wczoraj proboszcz sanktuarium w Krośnie zgłosił włamanie do kościoła. Zdziwił go widok wchodzących do budynku turystów, ponieważ do zwiedzana dostępne były tylko krużganki. Kościół był zamknięty i otwierany tylko przez niego.

Kiedy duchowny wszedł do kościoła, zauważył przedmioty, które zostały wyniesione z zakrystii. Wezwani policjanci w trakcie prowadzonych szczegółowych oględzin kościoła i pobliskiego terenu, w konfesjonale, w krużgankach znaleźli przykryte kocem mosiężne naczynia liturgiczne. Dodatkowo okazało się, że z kościoła zniknął także sprzęt nagłaśniający wart tysiąc złotych.

Policjanci zatrzymali czterech młodych mężczyzn. Dwóch z nich – 20-letni Karol G. i 17-letni Dawid M. są podejrzewani o włamanie. Dwaj pozostali – 19-letni Piotr S. i 16-letni Robert będą odpowiadali za paserstwo.

Policjanci odzyskali skradzione wzmacniacze. Jeden z nich był ukryty na strychu domu jednego z zatrzymanych. Drugi był w naprawie.

Dziś podejrzewani o włamanie do kościoła i paserstwo zostaną przesłuchani. Każdy z nich ma już na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu.

Zarzuty paserstwa i włamania mogą skutkować karą do 5 lub 10 lat pozbawienia wolności. Sprawą16-latka zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Powrót na górę strony