Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana wytwórnia polskiej heroiny

Data publikacji 01.04.2011

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zlikwidowali działającą na Mokotowie wytwórnię polskiej heroiny. Zabezpieczono linię produkcyjną, substancje służące do produkcji narkotyków oraz polską heroinę i amfetaminę. Zatrzymano dwóch mężczyzn i dwie kobiety. 33-letnia kobieta usłyszała już zarzuty posiadania narkotyków, druga po przesłuchaniu została zwolniona. Dwaj mężczyźni z kolei są obecnie przewiezieni do prokuratury na przesłuchanie.

Wszystko zaczęło się od informacji, z której wynikało, że w jednym z mieszkań na Mokotowie znajduje się prawdopodobnie wytwórnia polskiej heroiny. Policjanci z komendy stołecznej postanowili tą wiadomość sprawdzić. Popołudniu weszli pod ustalony adres. W środku było dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Szybko wyszło na jaw, że rzeczywiście w mieszkaniu produkowano polską heroinę. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zabezpieczyli linie produkcyjną tego narkotyku oraz substancje do jej produkcji: kadonit, amoniak, 15 kg słomy makowej, aceton, bezwodnik kwasu octowego oraz polską heroinę i amfetaminę.

Zatrzymano 37-letniego Macieja K., 45-letniego Andrzeja L., 33-letnią Agnieszkę B. i 25-latkę. Tą ostatnią po przesłuchaniu zwolniono. Agnieszka B. usłyszała już zarzuty posiadania narkotyków a o losie pozostałej dwójki zdecyduje teraz prokurator.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony