Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca chciał wyruszyć z młodzieżą na wycieczkę

Data publikacji 01.04.2011

Jak bardzo potrzebne są kontrole autokarów wyruszających na wycieczki przekonali się wczoraj uczniowie świdnickiego liceum ogólnokształcącego, którzy chcieli wybrać się do stolicy. Policjanci sprawdzili stan techniczny autokaru oraz trzeźwość kierowcy. O ile do pojazdu nie było zastrzeżeń, to do stanu trzeźwości kierowcy niestety tak. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 44-letni mężczyzna stracił prawo jazdy, czeka go także rozprawa w sądzie. Grozi mu kara aresztu lub grzywna.

Wczoraj rano policjanci z drogówki udali się pod gmach świdnickiego liceum, skąd młodzież miała wyjechać na wycieczkę szkolną do Warszawy. Funkcjonariusze sprawdzili stan techniczny pojazdu a następnie przebadali na zawartość alkoholu kierowcę. Wynik to 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 44-latek będzie odpowiadał za jazdę po użyciu alkohol. Za to wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywna. Wycieczka do stolicy doszła do skutku, ponieważ organizator na miejsce skierował drugiego – tym razem trzeźwego kierowcę.

Przypominamy, że kontrola autokaru nie musi być zlecana wyłącznie przez organizatora wycieczki lecz także mogą o nią poprosić rodzice czy sami jej uczestnicy.

(Źródło: KWP Lublin / mag)

Powrót na górę strony