Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę włamywaczy

Data publikacji 01.04.2011

Świdniccy policjanci rozbili grupę przestępczą podejrzewaną o włamania i kradzieże. Wśród dziewięciu zatrzymanych są osoby podejrzewane o dokonanie tych przestępstw oraz paserzy. Sprawcy mogą mieć na swoim koncie blisko 40 takich czynów, a straty jakie spowodowali to ponad 600 tysięcy złotych. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy rozbili grupę przestępczą podejrzewaną o włamania i kradzieże na terenie powiatu. Policjanci zatrzymali dziewięć osób – siedem osób podejrzewanych o dokonanie tych przestępstw oraz dwóch paserów. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Świdnicy w wieku od 20 do 25 lat. Jak ustalili funkcjonariusze grupa działała w różnych konfiguracjach osobowych. Sprawcy włamywali się do różnych obiektów m. in.: do hurtowni budowlanych, sklepów, samochodów oraz domku jednorodzinnego. Grupa może mieć na swoim koncie blisko 40 takich czynów. Straty jakie spowodowali podejrzewani to ponad 600 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, w tym m. in. samochód Citroen Jumper, sprzęt budowlany, elektronarzędzia oraz laptopy.

Za włamanie i kradzież grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat , natomiast za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. 

(Źródło: KWP Wrocław / mag)

Powrót na górę strony