Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany mężczyzna podejrzany o zabójstwo

Data publikacji 01.04.2011

Wyglądało to na samobójstwo. Fakty okazały się jednak inne. Lubińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo swojego znajomego. Sprawca wypchnął go przez okno. Teraz zatrzymanemu grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Wszystko wskazywało na to, że 53-letni mieszkaniec Lubina popełnił samobójstwo. 29 marca br., ciało leżące przed blokiem odnalazł jego sąsiad. Mężczyzna powiadomił o tym fakcie policję. Wstępne czynności przeprowadzone na miejscu zdarzenia, jak również w mieszkaniu denata, nie wskazywały na to, by związek z tym zdarzeniem mogły mieć inne osoby.

Policjanci w dalszym ciągu badali jednak tą sprawę, sprawdzając wszystkie wątki. Natrafili na ślad, z którego wynikało, że w tym przypadku mogło dojść do przestępstwa. Po dokonaniu szczegółowej analizy zebranych w tej sprawie informacji, zatrzymali 35-letniego mieszkańca Lubina podejrzanego o zabójstwo.

Jak ustalili funkcjonariusze, 35-latek feralnego dnia przyszedł do jednego z bloków. W kuchni, na czwartym piętrze, która jest wspólnie użytkowana przez tamtejszych mieszkańców, spotkał swojego znajomego. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się sprzeczka. W jej efekcie doszło do szarpaniny, podczas której zatrzymany wypchnął 53-latka przez okno.

Teraz zatrzymanemu za przestępstwo, o które jest podejrzany grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 

(Źródło: KWP Wrocław / mag)

Powrót na górę strony