Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław: Złodzieje aluminiowych felg zatrzymani

Laskowiccy policjanci rozbili grupę przestępczą, która w okresie od lutego 2005 do stycznia br. skradła z przedsiębiorstwa na terenie powiatu oławskiego aluminiowe felgi samochodowe wartości ponad 240 tys. zł.

Policjanci z Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach prowadzą śledztwo w sprawie kradzieży znacznej ilości felg aluminiowych z terenu fabryki na terenie Jelcza-Laskowic. W toku postępowania ustalono, że pracownicy zakładu weszli w porozumienie z kierowcami firm przewozowych, odbierających towar z przedsiębiorstwa. W trakcie załadunku na ciężarówki ładowali większe ilości felg niż wykazywane na fakturach. Kradzione w ten sposób felgi samochodowe wywożone były poza zakład i sprzedawane na terenie woj. podkarpackiego. Przestępcy sprzedawali komplet 4 sztuk za kwotę od 250 do 600 zł.

Laskowiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z tarnobrzeskiego komisariatu zatrzymali wstyczniu br. jeden z takich transportów. Sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku w trakcie przeładunku felg z ciężarówki na inne auto. Grupa złodziei i paserów prowadziła działalność przestępczą od lutego 2005 do stycznia br. Jak ustalono przez 11 miesięcy zdołali wywieźć z zakładu felgi aluminiowe wartości nie mniejszej niż 240 tys. zł. Do chwili obecnej zatrzymano 7 osób. Jednego ze sprawców zatrzymano, gdy próbował wyjechać z kraju. Sprawcami okazali się mężczyźni w wieku od 31 do 50 lat. Dwaj będący pracownikami przedsiębiorstwa pochodzą z Jelcza-Laskowic. Pozostali są mieszkańcami woj. podkarpackiego.

Postawiono im zarzuty kradzieży oraz paserstwa. Pięciu z nich przyznało się do zarzucanych im czynów. Wobec 45-letniego mieszkańca Jelcza-Laskowic Sąd Rejonowy w Oławie zastosował areszt tymczasowy na 3 miesiące. W stosunku do pozostałych zastosowano środki zapobiegawcze wpostaci zakazu opuszczania kraju, dozory policyjne oraz poręczenia majątkowe. Na poczet przyszłych kar zabezpieczone zostało mienie sprawców w postaci gotówki oraz samochodów osobowych. Za powyższe przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.
Powrót na górę strony