Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna przetwórnia tytoniu

Data publikacji 01.04.2011

Legniccy policjanci zlikwidowali nielegalną przetwórnię tytoniu. W pomieszczeniach gospodarczych ujawnili linię technologiczną do produkcji gotowych wyrobów. Zabezpieczono blisko pół tony tego produktu oraz urządzenia m.in. do prasowania, cięcia i szatkowania. Część tytoniu była przygotowana do przetworzenia, a część znajdowała się na różnych etapach procesu technologicznego. Wartość start na szkodę Skarbu Państwa szacuje się na kwotę ponad 217 tys. złotych.

Policjanci z legnickiej komendy miejskiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zlikwidowali nielegalną przetwórnię tytoniu. W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli blisko pół tony tego produktu. W sprawie zatrzymano 24-letniego mężczyznę wynajmującego pomieszczenia, w których znajdowała się przetwórnia. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj w południe funkcjonariusze weszli do pomieszczeń gospodarczych , zlokalizowanych w jednej z miejscowości leżących w pobliżu Legnicy. Na miejscu policjanci ujawnili linię technologiczną do produkcji gotowych wyrobów. Znajdowały się tam również duże ilości tytoniu. Część przygotowana była do przetworzenia, a część znajdowała się w workach już pocięta, rozdrobniona i wysuszona.

Funkcjonariusze zabezpieczyli także urządzenia w postaci m.in. prasy hydraulicznej, specjalnych noży oraz maszyn do cięcia i szatkowania liści tytoniu. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę ponad 217 tys. złotych. Obecnie policjanci wyjaśniają w dalszym ciągu wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd pochodził tytoń i gdzie miał trafić.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony