Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni rozbili grupę kradnącą luksusowe auta

Data publikacji 01.04.2011

Na trzy miesiące do aresztu trafili zatrzymani przez kryminalnych z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy dwaj złodzieje luksusowych samochodów. To już kolejni zatrzymani do sprawy, która miała swój początek w pierwszych dniach marca na policyjnej blokadzie w Lubiczu pod Toruniem. Wtedy zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, którzy siedzą w areszcie.

Do kolejnych zatrzymań złodziei z grupy kradnącej luksusowe auta doszło w minioną środę (30.03) w Warszawie. Wtedy, w południe, w ręce kryminalnych z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy wpadli dwaj, pozostający jeszcze na wolności, sprawcy (34 l. i 39 l.). Oni również, podobnie jak zatrzymani na początku ubiegłego miesiąca na blokadzie w Lubiczu mężczyźni, podejrzani są o włamania i kradzieże luksusowych samochodów z terenu całego kraju. Wczoraj (31.03) kryminalni doprowadzili obu zatrzymanych do prokuratury. Tam usłyszeli zarzuty: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, włamań oraz rozboju. Dzisiaj sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu ich na 3 miesiące.

Przypomnijmy: wszystko zaczęło się na początku ubiegłego miesiąca (w czwartek 3.03). Wtedy dwaj mężczyźni (28 l i 39 l.), jadąc kradzionymi samochodami audi A4 i toyotą avensis, usiłowali staranować policyjną blokadę w miejscowości Górny Lubicz, w powiecie toruńskim. Pomimo poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy nie zatrzymali się. Policjanci, widząc, że audi jedzie prosto na nich, oddali strzały. Bandyci mimo to nie zwolnili i staranowali trzy radiowozy. Rozbili również samochody, którymi jechali. Następnego dnia (4.03) funkcjonariusze odzyskali trzy kolejne, skradzione wcześniej auta. Dwa dni później zatrzymani złodzieje decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące.

Wszyscy przestępcy działali w warunkach tzw. recydywy.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony