Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone części aut

Data publikacji 01.04.2011

Konińscy policjanci ujawnili kolejne miejsce, gdzie składowane były części kradzionych pojazdów. Policjanci zabezpieczyli podzespoły aut skradzionych na terenie Niemiec. Właściciel zabudowań, prowadzący działalność gospodarczą, odpowie za paserstwo.

W ramach działań policyjnych mających na celu ograniczenie przestępczości przeciwko życiu i mieniu policjanci ujawnili w Koninie, w punkcie sprzedaży części samochodowych, podzespoły skradzionych aut. Wśród zabezpieczonych blisko 40 częsci znajdują się silniki samochodowe, skrzynie biegów, części karoserii, sterowniki pokładowe, poduszki powietrzne, fotele samochodowe. Z wstępnie przeprowadzonych przez policjantów ustaleń wynika, że są to elementy pochodzące z dziewięciu skradzionych na terenie Niemiec pojazdów. Wszystkie zabezpieczone części trafią do badań biegłego.

25-letni mieszkaniec powiatu kolskiego, właściciel firny trudniącej się sprzedażą części samochodowych, usłyszał zarzut paserstwa, przestępstwa zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności. 

Dwa tygodnie wcześniej konińscy policjanci w garażach na terenie Konina oraz w obiektach, gdzie była prowadzona działalność gospodarcza, znaleźli kilkanaście silników z zatartymi polami numerycznymi i inne podzespoły pociętych aut pochodzących z kradzieży. Wówczas do sprawy został zatrzymany 40-letni koninianin.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony