Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy rozboju na stacji paliw zatrzymani

Data publikacji 02.04.2011

Policjanci zatrzymali czterech młodych mężczyzn podejrzewanych o napad na personel jednej ze stacji paliw. Funkcjonariusze zabezpieczyli w mieszkaniu jednego z nich ponad 380 porcji marihuany. Zatrzymali trafili do policyjnego aresztu.

24 marca 2011 roku do obiektu stacji paliw weszło trzech mężczyzn, jeden z nich czekał na zewnątrz w zaparkowanym samochodzie. Młodzi napastnicy, grożąc personelowi stacji przedmiotem, który przypominał wyglądem broń palną, zażądali wydania pieniędzy. Sprawcy mieli przy sobie także kastety. Ich łupem padł bilon z kasy w niewielkiej kwocie. Po zdarzeniu oddalili się w nieznanym kierunku. W trakcie napadu na szczęście nikt z pracowników nie ucierpiał.

W wyniku podjętych w tej sprawie intensywnych czynności sycowscy policjanci ustalili i zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 17 do 18 lat, podejrzewanych o napad. W trakcie prowadzonych przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli użyte podczas zdarzenia kominiarki, kastety oraz przedmiot przypominający wyglądem broń palną. Ponadto w mieszkaniu jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli ponad 380 porcji marihuany. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca podczas zdarzenia używa niebezpiecznego przedmiotu, kara ta może wzrosnąć nawet do lat 15.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony