Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16 osób rannych w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę

Data publikacji 04.04.2011

Policjanci zatrzymali kierowcę, podejrzanego o spowodowanie wypadku, w którym rannych zostało 16 pasażerów. Wszyscy trafili do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierowcy wykazało blisko 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 54 - letniego mężczyznę, podejrzanego o to, że kierując samochodem w stanie nietrzeźwości spowodował wypadek drogowy. Do zdarzenia doszło 2 kwietnia około 16.58 na drodze z Karpacza do Jeleniej Góry. 54 - latek, który wiózł 16 pasażerów, na skrzyżowaniu Mysłakowice – Kowary podjął manewr wyprzedzania innego pojazdu, stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi, uderzył w barierkę i dachował.

Do szpitala przewieziono wszystkich uczestników zdarzenia. W trakcie czynności okazało się, że kierowca jest pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Niewykluczone, że 54-latek odpowie za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony