Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drogówka na targach Turystyki i Wypoczynku Lato 2011

Data publikacji 04.04.2011

Gry i zabawy, liczne konkursy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, spacer w alkogoglach, możliwość przystąpienia do egzaminów na kartę rowerową – te i szereg innych atrakcji dla najmłodszych zorganizowali policjanci z Biura Ruchu Drogowego KGP wspólnie z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i policjantami z sekcji profilaktyki społecznej warszawskiej drogówki w mini miasteczku ruchu drogowego, na wielkim festynie turystycznym Lato 2011.

Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2011 zorganizowane w Centrum Konferencyjno – Targowym w Warszawie przy ulicy Marsa 56, trwały od 1 do 3 kwietnia br. Oprócz turystycznych ofert wyjazdowych w sezonie wiosenno – letnim, na zwiedzających czekało szereg atrakcji i konkursów, w tym w specjalnie wydzielonej strefie zorganizowano rozrywki „dla przedszkolaka i większego dzieciaka”. Dzieci i młodzież mogły tam uczestniczyć w grach i zabawach, w specjalnych warsztatach i korzystać z różnego rodzaju sprzętów sportowo – rekreacyjnych, jak również uczyć się poprzez zabawę.

Najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz wiedzę w mini miasteczku ruchu drogowego zorganizowanym przez policjantów z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i policjantami z sekcji profilaktyki społecznej warszawskiej drogówki. Poza licznymi konkursami związanym z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, dzieci miały również możliwość przystąpienia do egzaminu na kartę rowerową. Do sprawdzianu wiedzy ze znajomości znaków drogowych i umiejętności praktycznych przystąpiło około 70 osób. Dla tych, którym się nie powiodło i nie zaliczyli egzaminów pozytywnie, przewidziane były nagrody pocieszenia.

Specjalną atrakcją była możliwość pospacerowania w alkogoglach, które odzwierciedlały wizualne reakcje naszego organizmu po alkoholu, co niewątpliwie stanowiło bardzo ciekawą lekcję poglądową dla wielu dorosłych, jeśli chodzi o trzeźwość za kierownicą.

Policyjne stoisko przez cały okres trwania targów cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Galeria zdjęć >>

(mw / foto: Marek Szałajski)
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 11.93 MB)

Powrót na górę strony