Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał kradzionym samochodem

Data publikacji 04.04.2011

Po pościgu, który miał miejsce na krajowej "dwójce", policjanci świebodzińskiej drogówki zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu. Na wniosek prokuratury wobec podejrzanego zastosowano 3-miesięczny areszt.

W zeszły czwartek około 7.00 rano, podczas patrolu drogi krajowej nr 2,policjanci zauważyli samochód, którego kierowca łamie przepisy ruchu drogowego. Przeprowadzony pomiar videorejestratorem wykazał, że kierujący osobowym volkswagenem jedzie ponad 150 km/h.

W miejscu, gdzie możliwe było przeprowadzenie kontroli drogowej, policjanci dali kierowcy znak do zatrzymania się. Kierowca nie zareagował i zaczął uciekać.

Policjanci jechali za samochodem kilka kilometrów ruchliwą drogą. W pewnym momencie uciekający zjechał w drogę lokalną, tam zatrzymał się i wybiegł z auta. Po krótkiej chwili został zatrzymany przez policjantów.

Prowadzone czynności ujawniły, iż auto, za którym prowadzony był policyjny pościg, zostało skradzione na terenie Niemiec. Natomiast tablice rejestracyjne, które założone były na volkswagenie, ukradziono wcześniej na terenie Poznania.

Zatrzymany 30-latek, mieszkaniec województwa wielkopolskiego, usłyszał zarzuty kradzieży samochodu. Podczas składania wyjaśnień podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Dzisiaj na wniosek Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

Ponadto zatrzymany kierowca za popełnione podczas ucieczki wykroczenia, tj. przekroczenie dozwolonej prędkości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, w trybie natychmiastowym stracił prawo jazdy.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony