Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi

Data publikacji 04.04.2011

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej w Szczecinie zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich, która znajdowała się w jednym z budynków w mieście. W ich ręce wpadli dwaj mężczyźni, którzy zajmowali się przestępczym procederem. Jak oszacowano, z takiej ilości zabezpieczonych krzewów można by było w jednym cyklu wyprodukować około 10 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 200 tys. zł.

Policjanci z wydziału kryminalnego KWP w Szczecinie uzyskali informacje dotyczące plantacji, która miała znajdować się w Szczecinie. Bardzo szybko zlokalizowali jej dokładne położenie i zaczęli ustalać kto jest odpowiedzialny za jej stworzenie. Po zebraniu wielu informacji podjęto decyzję o zlikwidowaniu uprawy, a tym samym o zatrzymaniu osób zamieszanych w nielegalny proceder.

Do działań zaangażowano funkcjonariuszy z poddziału antyterrorystycznego. Kilkunastu policyjnych antyterrorystów w jednej chwili podjechało pod niewielki dom mieszczący się w Szczecinie. W budynku, zarówno w piwnicy jak i na strychu, znajdowała się plantacja krzewów konopi indyjskich. Każda z roślin mierzyła około 30 centymetrów. W jednym z pomieszczeń znajdował się system nawadniający, w obydwu były specjalnie przygotowane urządzenia wentylacyjne odprowadzające powietrze na zewnątrz budynku. Całość była oświetlana specjalistycznymi lampami. Jak oszacowano, z takiej ilości krzewów można by było w jednym cyklu wyprodukować około 10 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 200 tys. zł.

Na miejscu policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn - 26-letniego Adama K. i 27- letniego Krzysztofa O. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

W Prokuraturze Rejonowej Szczecin Prawobrzeże zatrzymani usłyszeli zarzuty nielegalnego uprawiania konopi mogących dostarczyć znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)
 

Powrót na górę strony