Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane audi

Data publikacji 04.04.2011

Kolejne kradzione auto odzyskali sejneńscy policjanci. Audi kierował 21-letni obywatel Litwy. O jego dalszym losie zdecyduje dzisiaj sąd.

W nocy z piątku na sobotę policjanci z Sejn, patrolując drogę prowadzącą w kierunku granicy, zatrzymali do kontroli drogowej audi. Za kierownicą samochodu siedział 21-letni obywatel Litwy. Mężczyzna nie miał żadnych dokumentów pojazdu. Okazał jedynie swój dowód osobisty. To wzbudziło podejrzenie mundurowych, że samochód może być kradziony. Poprosili więc kierowcę, aby wyłączył silnik i oddał im kluczyki. Wtedy 21-latek posłusznie wyjął ze stacyjki śrubokręt i wręczył go funkcjonariuszom.

Po sprawdzeniu pojazdu i tablic rejestracyjnych w policyjnej bazie danych przypuszczenia mundurowych się potwierdziły. Okazało się, że warte blisko 36 tysięcy złotych audi zginęło na terenie Belgii, natomiast tablice skradziono na Litwie.

Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Tłumaczył mundurowym, że gdyby wiedział, że samochód jest kradziony, nigdy by do niego nie wsiadł. Teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony