Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za narkotyki

Data publikacji 04.04.2011

Radomscy policjanci przeprowadzili w ostatnich dniach działania wymierzone przeciwko dilerom narkotykowym i osobom posiadającym środki odurzające. Zatrzymali 14 osób i zabezpieczyli prawie 700 porcji amfetaminy oraz blisko 500 porcji marihuany.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z wydziału kryminalnego radomskiej KMP zatrzymali kilka osób mających związek z handlem narkotykami. Wśród zatrzymanych są osoby w wieku od 15 do 27 lat. Najstarszy z zatrzymanych wciągnął w ten proceder swego 15-letniego brata, który pomagał mu w pozyskiwaniu ”klientów” i rozprowadzaniu narkotyków podczas jego nieobecności.

W toku przeszukań mieszkań zatrzymanych mężczyzn policjanci odnaleźli prawie 700 porcji amfetaminy oraz blisko 500 porcji marihuany. Narkotyki były ukryte  w pudełku na buty. Funkcjonariusze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli także pieniądze. Jeden z zatrzymanych był również poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową Radom-Wschód.

Zatrzymani przyznali się do handlu środkami odurzającymi. Nieletni zostali osadzeni w policyjnej izbie dziecka, a następnie przekazani rodzicom. Pozostałych osadzono w olicyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

Za rozprowadzanie narkotyków przedstawiono siedem zarzutów, w tym za handel, posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających. Wobec trzech zatrzymanych zastosowano dozór policyjny, natomiast wobec jednego areszt.

(KWP w Radomiu / ms)
 

Powrót na górę strony