Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie zakupił karabinek i amunicję

Data publikacji 05.04.2011

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Raszynie mężczyznę, który posiadał bez zezwolenia broń palną oraz 56 sztuk amunicji. Oprócz tego kierował volkswagenem pomimo orzeczonego zakazu. Raszyńscy policjanci zebrali materiał dowodowy. Prokurator zastosował policyjny dozór.

O 14.00 w Al. Krakowskiej w Raszynie funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali do kontroli samochód. Kierowca, 43-letni Paweł Z., oświadczył, że nie ma prawa jazdy, ponieważ zostało mu ono odebrane wyrokiem sądu do sierpnia 2011 roku. W związku z koniecznością zabezpieczenia policjanci postanowili przeszukać samochód. W bagażniku znaleźli zawinięty w materiał karabinek wyprodukowany u południowych sąsiadów. Miał on załączony magazynek. Oprócz tego znaleziono 56 sztuk amunicji ostrej.

Mężczyzna został przekazany raszyńskim policjantom. Przesłuchano 43-latka i postawiono mu zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz niestosowania się do orzeczeń sądu. Mężczyzna wyjaśnił, że kupił broń poza granicami Polski od zupełnie obcego człowieka. W związku z tym, do prokuratury w Pruszkowie został skierowany wniosek o objęcie Pawła Z. dozorem. Prokurator przychylił się do wniosku. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

( KSP / ms )
 

Powrót na górę strony