Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli blisko 600 porcji narkotyków

Data publikacji 05.04.2011

Podczas kontroli jednego z samochodów legniccy funkcjonariusze zabezpieczyli około 600 porcji środków odurzających. Zatrzymany za ich posiadanie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 47-letniego mężczyznę, podejrzewanego o posiadanie środków odurzających. Do ujawnienia narkotyków doszło podczas kontroli samochodu zatrzymanego na jednej z ulic w Legnicy. Policjanci znaleźli w pojeździe 350 porcji marihuany, 130 porcji amfetaminy oraz blisko 65 porcji haszyszu. W wyniku dalszych czynności w tej sprawie, w trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego 47-latka, legniccy funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli dwie wagi elektroniczne służące do porcjowania oraz blisko 50 porcji haszyszu.

Podejrzewany trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy, a w szczególności źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz to, co zatrzymany zamierzał z nimi zrobić.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca posiada znaczne ilości środków odurzających, kara ta może wzrosnąć nawet do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu / ms)
 

Powrót na górę strony