Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano sprawców usiłowania zabójstwa

Data publikacji 05.04.2011

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego łódzkiej komendy zatrzymali trójkę osób podejrzewanych o usiłowanie zabójstwa 49-letniego łodzianina. Zatrzymanym może grozić nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

4 kwietnia br. około 15.20 do mieszkania swojego syna przy ulicy Zgierskiej przyszła w odwiedziny jego matka. Drzwi nie były zamknięte na klucz. Na podłodze w przedpokoju kobieta ujrzała krwawiącego 49-latka. W pokoju obok znajdowały się trzy osoby, dwoje mężczyzn i kobieta, którzy sprzątali plamy krwi oraz rozbite szkło. Przerażona kobieta natychmiast podniosła alarm i zaalarmowała policję.

Po kilku minutach na miejscu byli już policjanci. Po rozpytaniu zgłaszającej oraz trójki przebywających w pomieszczeniu osób, funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu kobiety i obu mężczyzn. 40-latka wstępnie wyjaśniła, że pozostaje w związku nieformalnych z pokrzywdzonym, a do mieszkania kilkadziesiąt minut wcześniej zaprosiła przypadkowo poznane osoby. W trakcie spożywania alkoholu doszło do sprzeczki, która zakończyła się atakiem na domownika. Lekarz pogotowia stwierdził liczne rany kłute i cięte głowy, twarzy, klatki piersiowej, pleców i brzucha. Ofiara do szpitala trafiła z obustronną odmą płucną. Mimo ciężkich obrażeń stan 49-latka jest stabilny.

W chwili zatrzymania trójka podejrzewanych o brutalne pobicie była nietrzeźwa, 40-letnia kobieta miała 1,7 promila, 32-letni mężczyzna 0.45 promila, a 26-latek 1.05 promila. Sprawcy byli wielokrotnie notowani, nie posiadali stałego adresu zameldowania. Wkrótce usłyszą prokuratorskie zarzuty. Grozi im dożywotnie pozbawienie wolności.

(KWP w Łodzi / mw)
 

Powrót na górę strony