Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotykowy diler zatrzymany

Data publikacji 06.04.2011

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, a podejrzanemu o przestępstwa narkotykowe. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli około 1400 porcji marihuany. Część zabezpieczonej marihuany była już przygotowana do sprzedaży. Funkcjonariusze podejrzewają 21-latka także o wprowadzenie do obrotu co najmniej 2,5 kg tego narkotyku.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego jeleniogórskiej komendy miejskiej mając podejrzenie, że jeden z mieszkańców miasta może mieć związek z przestępczością narkotykową, weszli do jego mieszkania. Przy podejrzanym 21-latku znaleźli porcję narkotyku. Dalsze czynności potwierdziły jednak, że ma on znacznie więcej środków odurzających. Sprawdzając mieszkanie policjanci znaleźli ukrytą w toalecie marihuanę. Część środków odurzających była popakowana w woreczki foliowe, a część była już poporcjowana i przygotowana do sprzedaży. Ogółem policjanci zabezpieczyli około 1400 porcji marihuany.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna także zajmował się handlem środkami odurzającymi. Podejrzewają, że mógł on wcześniej wprowadzić do obrotu około 2,5 kilograma marihuany o wartości ponad 60 tys. złotych.

Policjanci wyjaśniają skąd mężczyzna miał narkotyki i gdzie one dalej trafiały.

Zatrzymanemu za przestępstwa, o które jest podejrzany, może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

 

Powrót na górę strony