Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania członków grupy przestępczej „Lewego”

Data publikacji 06.04.2011

Policjanci z Olsztyna i Ostródy zatrzymali kolejnego, piątego już członka z grup „Lewego”.. 26-letni Przemysław S., który jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami, wymuszeniami haraczy i odzyskiwaniem długów, został zatrzymany przed jednym z ostródzkich supermarketów. Chwilę później trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci i prokuratorzy pracowali nad rozbiciem grupy „Lewego” przez kilka ostatnich miesięcy. Śledczy zbierali materiał dowodowy, mówiący o związku młodych mieszkańców Olsztyna i Ostródy ze sprawami wymuszeń haraczy i handlu narkotykami. Z materiału dowodowego wynika, że grupa przestępcza działała na przestrzeni roku, a pokrzywdzonymi w wyniku jej działalności byli przedsiębiorcy z Warmii i Mazur, właściciele firm budowlanych, sklepów, restauracji. Po wizytach 29-letniego Piotra L., ps. Lewy, 25-letniego Roberta B., Roberta R., Kamila G. i Przemysława S. tracili oni od kilkunastu do nawet 50 tysięcy złotych.

Zatrzymania podejrzanych miały miejsce na pod koniec grudnia 2010 roku i na początku stycznia 2011 roku. Jako pierwszy wpadł Robert B., mający przy sobie pół kilograma amfetaminy. Wówczas, zarówno jego, jak i jego dwóch wspólników, tymczasowo aresztowano. Okazało się, że w przeszłości byli notowani przez Policję oraz karani za przestępstwa narkotykowe i przeciwko mieniu.

W połowie stycznia 2011 roku ostródzka grupa realizacyjna zatrzymała na krajowej "16" szefa grupy przestępczej. Policjanci zablokowali samochód "Lewego", który nie miał możliwości ucieczki. 29-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli ponad 20 tys. złotych, które Piotr L. miał przy sobie oraz jego auto warte 180 tys. złotych. 29-latek usłyszał 9 zarzutów. Po zapoznaniu się z materiałami postępowania sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Olsztyna i Komendy Policji w Ostródzie, pracując nad sprawą, wczoraj zatrzymali kolejnego, piątego już członka z grup „Lewego”. Przemysława S. wpadł pod jednym z ostródzkich supermarketów. 26-latek, tak jak jego wcześniej zatrzymani koledzy, podejrzany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami, wymuszeniami haraczy i odzyskiwaniem długów.

W trakcie przeszukania wynajmowanego przez niego mieszkania funkcjonariusze znaleźli znaczną liczbę tabletek, białego proszku oraz znaczną ilość sterydów i anabolików. Policjanci zabezpieczyli także audi A6, którym poruszał się 26-latek.

Przemysław S. trafił do policyjnego aresztu. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Elblągu. Zarzuty przedstawione członkom grupy przestępczej mogą skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie/js)
 

Powrót na górę strony