Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny członek grupy narkotykowej zatrzymany

Data publikacji 13.04.2007

Dolnośląscy policjanci rozpracowali grupę przestępczą handlującą narkotykami na terenie województwa. W związku z prowadzoną sprawą zatrzymali już 11 osób, które są podejrzane o posiadanie i wprowadzenie do obrotu, co najmniej kilku kilogramów narkotyków. Handlowano głónie amfetaminą, marihuaną i tabletkami ecstasy.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali przy jednej z ulic w Świebodzicach 19-letniego mężczyznę. To już 11 osoba, podejrzana o handel narkotykami, którą funkcjonariusze zatrzymali w związku z prowadzoną od kilku miesięcy sprawą.

Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawcy handlowali narkotykami na terenie województwa dolnośląskiego, głównie na terenie powiatu świdnickiego. Podejrzani są o wprowadzenie do obrotu, co najmniej kilku kilogramów narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany i tabletek ecstasy.

Trzech zatrzymanych zostało już tymczasowo aresztowanych. Wobec pozostałych jako środki zapobiegawcze zastosowano dozory policyjne, poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju. Za czyny, których się dopuścili odpowiedzą przed sądem. Policjanci prowadzący sprawę nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a przypadku znacznej ilości, nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Wprowadzanie do obrotu środków odurzających zagrożone jest karą do 8, a w przypadku znacznej ilości nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony