Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania w sprawie zabójstwa na Zaciszu

Data publikacji 07.04.2011

Policjanci z wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP odnaleźli i zabezpieczyli pistolet maszynowy, z którego najprawdopodobniej został zastrzelony na warszawskim Zaciszu 32-letni Tomasz T. Zatrzymano również 5 osób, które podejrzewane są o zacieranie śladów. Nadal poszukujemy Dariusza Denkiewicza.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło 30 marca br. Na warszawskim Zaciszu wywiązała się awantura pomiędzy dwiema osobami. Według świadków w warsztacie samochodowym spotkali się dwaj mężczyźni. Zaczęli się kłócić. Jak ustalono, w pewnym momencie jeden z nich miał wyjąć broń i oddać strzały w kierunku drugiego. Po chwili wsiadł do saaba i odjechał w stronę ul. Radzymińskiej.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli ślady krwi i kilka łusek. Ustalono świadków oraz personalia mężczyzny, który miał strzelać. Prawdopodobnie powodem kłótni były pieniądze. Wszystko wskazywało na to, że doszło do zabójstwa przy użyciu broni palnej.

W uzgodnieniu z prokuraturą rejonową Warszawa Praga Północ opublikowano zdjęcie poszukiwanego. W tym samym czasie policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw rozpoczęli poszukiwania sprawcy oraz samochodu.

Na jednym z parkingów przy centrum handlowym pod Warszawą odnaleziono poszukiwanego saaba. Skierowano tam natychmiast policyjnych specjalistów. Przeprowadzono oględziny pojazdu. Z uwagi na zabezpieczenia auta, przetransportowano je na policyjny parking przy komendzie stołecznej. Tutaj w trakcie sprawdzania bagażnika odkryto ciało mężczyzny. Okazało się, że jest nim 32-letni mieszkaniec Warszawy. Na ciele stwierdzono rany postrzałowe. Podczas oględzin zabezpieczono wiele śladów. Ciało poddawane jest badaniom w zakładzie medycyny sądowej.

Na podstawie ustaleń Komendant Stołeczny Policji wydał zarządzenie o nadzwyczajnych poszukiwaniach 48-letniego Dariusza Denkiewicza. Policjanci zastrzegli go na wszystkich granicach naszego państwa. Komunikat wysłano również do wszystkich jednostek policji w Polsce.

Ostatnie dwa dni wytężonej pracy operacyjnej doprowadziły policjantów na jedną z posesji w powiecie mińskim, gdzie ujawnili pistolet maszynowy. Zachodzi uzasadnione podejrzenie, że z niego został zastrzelony 32-letni Tomasz T. Ponadto policjanci znaleźli tam należące do zmarłego przedmioty oraz odzież, które pozostawił tam sprawca.

Według ustaleń śledczych, po dokonanym zabójstwie osoby bliskie sprawcy mogły mu pomóc w zacieraniu śladów zbrodni. Policjanci zatrzymali 5 osób, z którymi obecnie wykonywane są czynności.

Nadal trwają poszukiwania Dariusza Denkiewicza.

Rysopis poszukiwanego: wiek z wyglądu około 50 lat, wzrost około 170 cm, średniej budowy ciała. Ubrany w czarno-brązową kurtkę, czarne spodnie i niebieską koszulę.

Osoby, który mają informacje o poszukiwanym proszone są o kontakt pod nr 22 603-65-59 lub 997 i 112. Policja gwarantuje anonimowość.

UWAGA: Poszukiwany może posiadać broń!

Zwracamy się do wszystkich przedstawicieli mediów z prośbą o ponowną publikację wizerunku poszukiwanego.

(KSP/js)
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.13 MB)

Powrót na górę strony