Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za posiadanie 2 kg dynamitu

Data publikacji 13.04.2007

Wczoraj po południu policjanci z miejskiej i wojewódzkiej Sekcji Kryminalnej w Poznaniu przy współpracy z wojewódzkimi pirotechnikami zatrzymali 35-letniego pracownika budowy i zabezpieczyli przy nim 2 kilogramy materiałów wybuchowych.

Mężczyzna został zatrzymany w pobliżu budowy, gdzie pracował. Informację o podejrzanym robotniku budowlanym przekazał oficerowi dyżurnemu Policji mieszkaniec Jeżyc. Sławomir P.  miał przy sobie 2 kg dynamitu. Podczas przesłuchania powiedział, że materiał wybuchowy znalazł nad jeziorem, w pobliżu miejsca zamieszkania. Przez jakiś czas przechowywał laski dynamitu w domu pod Murowaną Gośliną.  Materiał wybuchowy przewiózł do Poznania samochodem wraz z kolegami, z którymi jeździł do pracy. Z ich zeznań wynika, że  nie byli świadomi tego, jak niebezpieczny materiał był w aucie. 

Na ul. Długosza wezwano zespół policyjnych pirotechników z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Zabezpieczyli dynamit, bezpiecznie przewieźli na wojskowy poligon pod poznaniem, gdzie cały materiał wybuchowy został zdetonowany.  Wcześniej teren budowy został przeszukany przez specjalnie szkolonego psa.  W skontrolowanych pomieszczeniach nic więcej nie znaleziono. 

Sławomirowi P. postawiono zarzut posiadania materiałów wybuchowych bez stosownego zezwolenia. Zatrzymanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawę prowadzi Komisariat Policji Poznań – Jeżyce. Policjanci ustalają, skąd pochodził dynamit i co zamierzał z nim zrobić zatrzymany mężczyzna.

Powrót na górę strony