Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewany o kradzież mercedesa, posiadał broń i narkotyki

Data publikacji 08.04.2011

Był podejrzewany o kradzież luksusowego, terenowego mercedesa na terenie Wołomina. Kryminalni z Wołomina namierzyli go na terenie warszawskiego Targówka. W osobowym fiacie, którym się poruszał, funkcjonariusze ujawnili dwie jednostki broni, w tym gazową, bez pozwolenia, blisko 60 gramów marihuany, 18 gramów kokainy, policyjne sygnały świetlne i dźwiękowe, kajdanki, kominiarki, a także telefony komórkowe i startery różnych sieci gsm. 25-letni Przemysław L. po czynnościach w Wołominie został przekazany funkcjonariuszom z komisariatu na Targówku. Ci wystąpili do prokuratury i sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt mężczyzny. Postanowieniem sądu 25-latek najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Kryminalni wołomińskiej komendy, realizując czynności związane z kradzieżą na terenie Wołomina luksusowego, terenowego mercedesa, uzyskali informację operacyjną o osobie, która bezpośrednio mogła brać udział w tym przestępstwie. Zebrane dane wskazywały, że podejrzewany zamieszkuje na terenie warszawskiego Targówka i porusza się osobowym fiatem. Tak szczątkowa wiedza nie zniechęciła policjantów do sprawdzenia osiedlowych parkingów w poszukiwaniu wytypowanego auta. Przy jednym z osiedli mieszkaniowych funkcjonariusze zauważyli pojazd będący w ich zainteresowaniu. Samochód został objęty obserwacją.

Kilkanaście minut później kryminalni zauważyli mężczyznę i kobietę wychodzących z klatki schodowej bloku i wsiadających do fiata. Gdy pojazd ruszył, został zatrzymany przez funkcjonariuszy do kontroli. 25-letni Przemysław L., kierowca auta, był wyraźnie zaskoczony widokiem policyjnych oznak.

Już wstępna kontrola pojazdu przyniosła zaskakujący wynik. W bocznej kieszeni drzwi fiata policjanci ujawnili pistolet – wiatrówkę, oraz kajdanki i kominiarkę. Podejrzewając, że mężczyzna może mieć w aucie jeszcze inne zabronione przedmioty,  wołomińscy kryminalni poprosili o pomoc kolegów z komisariatu na warszawskim Targówku oraz przewodnika z psem do wykrywania substancji odurzających. Szczegółowe przeszukanie pojazdu to ujawniona kolejna jednostka broni, tym razem gazowa z nabojami, policyjne sygnały świetlne i dźwiękowe, blisko 60 gramów marihuany i 18 gramów kokainy, a także telefony komórkowe i startery gsm. W mieszkaniu policjanci odnaleźli dodatkowo kolejne 1,60 grama marihuany.

Przemysław L. oraz 27-letnia kobieta wraz z zabezpieczonymi przedmiotami zostali przewiezieni do komendy w Wołominie. Dziewczyna po przesłuchaniu została zwolniona. 25-latek po wykonanych czynnościach decyzją prokuratury w Wołominie został przekazany funkcjonariuszom z warszawskiego Targówka. Ci zebrany materiał dowodowy wraz z wnioskiem o tymczasowy areszt złożyli w praskiej prokuraturze i sądzie. Ten ostatni, bez wahania, wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu Przemysława L. na najbliższe 2 miesięce.

Funkcjonariusze z wołomińskiej komendy nadal pracują nad sprawą kradzieży terenowego mercedesa i zapowiadają kolejne zatrzymania.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony