Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 2 kg narkotyków

Data publikacji 08.04.2011

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego zatrzymali cztery osoby, w tym jedną kobietę, podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Ponadto jeden z zatrzymanych, 22-letni mieszkaniec Jędrzejowa, podejrzewany także o handel środkami odurzającymi. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 2 kg suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana, którego czarnorynkowa wartość wynosi około 70 tys. złotych.

Jędrzejowscy policjanci od pewnego czasu ściśle współpracowali z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego nad sprawą dotycząca handlu narkotykami na terenie Jędrzejowa. Wczoraj zatrzymali 22-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna podejrzewany jest o handel środkami odurzającymi.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez 22-latka policjanci zabezpieczyli ponad 200 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Funkcjonariusze weszli także do mieszkania zajmowanego przez 24-letniego jędrzejowianina. Tam zabezpieczyli ponad 2 kg prawdopodobnie marihuany.

Jędrzejowscy kryminalni, przy wsparciu kolegów z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali także trzy osoby, 21-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzny w wieku 22 i 23 lata, którzy – jak podejrzewają śledczy – zakupili narkotyki od 22-latka chwilę przed jego zatrzymaniem. Funkcjonariusze znaleźli przy nich dilerki z suszem.

Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu, natomiast zabezpieczony susz do laboratorium. Zatrzymanie 24-latka jest kwestią czasu – policjanci ustalają, gdzie może przebywać.

Za posiadanie środków odurzających, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za handel narkotykami – nawet do 10 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Kielcach / mg)
 

Powrót na górę strony