Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni zatrzymani w sprawie narkotykowej

Data publikacji 08.04.2011

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali pięć osób podejrzanych o handel narkotykami. Zatrzymania przestępców, które odbyły się na terenie Warszawy i we Wrocławiu, przeprowadzono z udziałem grup specjalnych CBŚ KGP. Akcja wiąże się z ściśle m.in. z wcześniejszym zatrzymaniem Ryszarda M. oskarżonego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym i wprowadzeniem na rynek aż pół tony narkotyków.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego od ponad roku zajmowali się sprawą handlu narkotykami. W trakcie kilkumiesięcznej pracy funkcjonariusze zatrzymali grupę osób podejrzanych o handel marihuaną, kokainą i wysokiej jakości amfetaminą. Każda z realizacji wiązała się z zabezpieczaniem dużych ilości środków odurzających. Pod koniec ubiegłego roku zatrzymano w sprawie m.in. Ryszarda M. oskarżonego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym i wprowadzeniem na rynek aż pół tony narkotyków.

W miniony wtorek policjanci Zarządu Centralnego Biura Śledczego przeprowadzili kolejne i ostateczne uderzenie. W Warszawie i we Wrocławiu zatrzymano kolejnych pięć osób zamieszanych w handel narkotykami. Zatrzymani przestępcy, już wcześniej wchodzili w konflikt z prawem.

Wobec czterech handlarzy zastosowany został areszt tymczasowy. Za handel narkotykami grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesznie.

(KWP w Poznaniu / mg)
 

Powrót na górę strony